Hoe zet je de tafelkaartjes met groente en fruit voor de kinderopvang in?
Hoe zet je de tafelkaartjes met groente en fruit voor de kinderopvang in?
De eerste editie van de tafelkaartjes werd niet alleen bij gezinnen maar ook veel bij de kinderopvang gebruikt. Ik vond het zelf jammer dat er dan over ouders gesproken werd. Extra leuk dat er nu een editie speciaal voor de kinderopvang is.
Wat is het verschil?
- Er wordt rekening gehouden met groente en fruit dat gemakkelijk bij de kinderopvang aan te bieden is, denk aan rauwkost.
- Je leest opdrachten terug waarbij de focus ligt op het groepsgevoel, zo gaat het over vriendjes en vriendinnetjes.
- De opdrachten zijn extra leuk om in grote groepen uit te voeren
- Er is rekening gehouden met een jonger doelgroep
Wat is hetzelfde?
De rest is hetzelfde, zo is de theorie van de ontwikkeling van leren eten verwerkt in spelletjes en opdrachten. Maar ook de wist-je-datjes zitten erbij voor educatie van groente en fruit. Kortom, spelenderwijs leren proeven en eten!
Stel je voor…
Als alle peuters aan tafel zitten, kan het eetmoment beginnen. Het fruit en de groente zijn gesneden en verdeeld over een groot bord. De kinderen benoemen al banaan en peer te willen, maar in het midden ligt er nog iets nieuws. Samen met de kinderen ga je het gesprek aan over deze mysterieuze vrucht. Eerst voelen aan de ronde buitenkant en dan zoeken tussen de tafelkaartjes. Zo komen de kinderen al snel tot de conclusie dat het passievrucht is. Met het bijpassende tafelkaartje leren de kinderen direct over de passievrucht en durven de eerste kinderen direct het proefspelletje van passievrucht te testen.
Maar ook dit kan je doen;
1.
Namen benoemen. Laat de kinderen een kaartje zien en vraag hoe de groente/fruit heet.
2.
Groente/fruit herkennen. Welke groente en fruit ligt er op het bord? Wat kennen de kinderen al?
3.
Pak ieder eetmoment drie kaartjes en voer de opdracht/spel/wist-je-datje uit.
4.
Hang de tafelkaartjes in een lange slinger door het lokaal (ook leuk bij thema eten en drinken)
5.
Zoek de kaartjes op van de groente/fruit die op tafel liggen en lees die kaartjes voor.
6.
Gebruik de kaartjes voor nieuwe inspiratie wat er gegeten kan worden
7.
Zoek dezelfde fruit of groente (soort van memorie)
8.
Geef alle kinderen één kaartje en laat ze hun maatje zoeken (diegene met dezelfde groente/fruit)
9.
Sorteer de kaartjes in de kleur van het fruit of de groente
10.
Leg een stapeltje op tafel met de kinderen en zie wat er gebeurd
11.
Bekijk welke groente en fruit al vaak gegeten worden en welke nieuw zijn. Kies binnenkort een nieuwe uit.
12.
Laat de kinderen een ‘echte’ groente of fruit zoeken bij een kaartje
Kortom, keuze genoeg! Spelenderwijs kan je op vele manieren de tafelkaartjes inzetten. Hoe zet jij de tafelkaartjes in? Heb je nog een leuk idee? Leuk als je het laat weten!
Heb jij de tafelkaartjes met groente en fruit voor de kinderopvang nog niet op de groep? Dan kan je ze hier bestellen!
Het leukste spel om groente en fruit te eten
Na het succes van de tafelkaartjes voor gezinnen zijn deze tafelkaartjes nu speciaal voor de kinderopvang. Het leukste spel met groente en fruit voor het kinderdagverblijf. Met de tafelkaartjes met groente en fruit wordt ieder eetmoment een avontuur. Alle kinderen worden aan de hand van de kaartjes met wist-je-datjes, vragen en opdrachten uitgedaagd om groente en fruit te proeven. De tafelkaartjes dragen bij aan een ontspannen sfeer, grappige momenten én gezelligheid aan tafel.
Het is megaleuk om meer te leren voor de kinderen die al graag groente en fruit eten. Maar ook perfect voor de kinderen die het hardste ‘Dat lust ik niet’ roepen! De tafelkaartjes dragen bij aan het comfortabel worden met groente en fruit en het optimaliseren van het imago van groente en fruit. Zo dragen de tafelkaartjes bij aan de ontwikkeling van een gezond eetpatroon.
Kinderopvang
- Tafelkaartjes voor de kinderopvang
- Zo betrek je ouders bij het gezonde voedingsbeleid
- Leuke prentenboeken over groente en fruit – kinderopvang
- Het belang van gezond eten bij de kinderopvang
- Dit is gezond broodbeleg voor de kinderopvang
- 3 x bakken met groente voor de kinderopvang
- Dagelijks een rijstwafel eten, is dat wel zo’n goed idee?
- Een alternatief voor trakteren op de kinderopvang
- Tips voor gezonde traktaties met groente en fruit
- Een leuke en creatieve activiteit met groente en fruit
- 3 x activiteiten met groente en fruit voor de kinderopvang
- Lees meer artikelen voor de kinderopvang
- Aanbod voor de kinderopvang